Kitiltaná a kritikus újságírókat a Fehér Házból az amerikai elnök
Donald Trump Kövér László magyar házelnökkel ellentétben eddig csak fenyegetőzik.
Donald Trump Kövér László magyar házelnökkel ellentétben eddig csak fenyegetőzik.
Az utóbbi évek tapasztalatai azt mutatják, hogy politikai választást nyerni álhírek nélkül gyakorlatilag lehetetlen, ezért várhatóan egyre több ilyen ömlik majd ránk, minden oldalról – állítja Krekó Péter, akinek nemrég jelent meg a könyve a témában. Szerinte a hagyományos, presztízzsel rendelkező médiumokat, újságírókat egyre inkább ignorálni fogják, a törzsi logika fogja uralni a nyilvánosságot.
A BBC a napokban hivatalosan is elhatárolódott attól az állítólagos BBC-hírtől, amely szerint nukleáris háború tört ki Oroszország és az USA között. A felületes szemlélőnek valóban úgy tűnhetett, már úton vannak a rakéták: a képsorokon rakétákat kilövő orosz és NATO-hadihajók, valamint gombafelhők látszottak. A videó viszont több éve készült, s egy oktatófilm részének szánták. A világháborúról ugyan még nem tört ki, de vajon kitalálja, hogy az alábbiak közül melyik hír igaz, s melyik nem?
Egyre nehezebb eldönteni, hogy a ránk zúduló információáradatban melyek az igaz, s melyek a hamis hírek. Néha nem árt az önellenőrzés sem, ezt a célt szolgálja a következő teszt is. Frissebb és régebbi hírek és "hírek" között válogattunk.
A gyerekek édesanyja cáfolta, hogy betegek lennének a babák. Azt mondta, hogy mind a négyen jól vannak, és örültek életük első nyuszijának.
A hírek szerint már nyáron elindíthatja Watch szolgáltatásán belüli, kifejezetten híradós anyagok publikálására és követésére alkalmas felületét a Facebook.
A Békemenet kapcsán kérdezte volna a fideszes országgyűlési képviselőt a csatorna riportere, de hiába.
A miniszterelnök Gödöllőn Rogán Antallal sétálgatott, előtte Havasi Bertalan miniszterelnöki sajtófőnök diskurált a csatorna riporterével.
A Facebook nemcsak a forradalmakat szolgálhatja, hanem a diktátorokat is.
A net lassan minden részét behálózó álhírek ellen kívánnak fellépni saját gyártású játékukkal Cambridge-i Egyetem kutatói, nem is akárhogy: először nekünk is hazugságokat terjesztő propagandistáknak kell állnunk, hogy megtapasztaljuk, miként reagál a világ, ha akár egyetlen fals állítást is igazságként próbálunk elterjeszteni. Tanulságos lecke, nem mellesleg ingyen.
A Facebooknál gyakorlatilag elismerték, hogy a közösségi médiába tartozó szolgáltatások, mint amilyen a Facebook is, nem feltétlen paradicsomi egyenlőséget idéznek elő. Sőt, rombolhatják is a demokratikus értékeket.
Hol máshol, mint a Twitteren.
"Ellenőrizted a forrást?" - kérdez vissza egy szereplő egy kamuhírre a mesekönyvben, de a választások közeledtével az állami hivatalok is hatástalanítani készülnek az álhíreket, amelyeket a menekültellenesek, illetve a svéd NATO-tagságot megakadályozni akaró oroszok terjesztenek.
Az amerikai elnök médiadíjat alapítana – gondolatkísérlete megmozgatta az amerikai média és szórakoztatóipar néhány szereplőjének fantáziáját.
Az író két meghatározó világjelenséget lát, egyik rosszabb, mint a másik.
Szélsőséges csoportoktól származó videókat osztott meg Donald Trump – kiderült, köztük voltak álhírek is.
Az orosz dezinformációk ellen harcoló East Stratcom hároméves uniós támogatásra számítható.
Kedden reggel az orosz védelmi minisztérium tette közzé azokat a felvételeket, amelyen szerintük az USA és az Iszlám Állam összejátszásának bizonyítékai láthatók. Csakhogy azok egy videójátékból származtak.